Tamperli Cam Satın Alma

lamine temper cam sistemler 1 440

Tamperli Cam Satın Alma

Temperli olarak bilinmekte olan bu cam çeşidi, kırılmalara karşı gayet dayanıklı bir yapıya sahip olan ve insan sağlığını da hiçbir biçimde tehdit edebilecek olan unsurları barındırmayan, yüksek derece içerisinde ısıl bir biçimde işlem görmüş şekilde üretilen çam çeşidine verilen isim temperli camdır.
Bununla birlikte kendisi ile aynı kalınlık üzerinde üretilmiş olan diğer camlara kıyasla beş kata kadar çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olması da dikkat çekicidir.

Sahip olduğu bu tür özelliklerinden ötürü insanlar arasında kırılmaz cam ya da güvenli cam olarak da bilinmekte olan bu cam çeşidini diğer cam çeşitlerinden ayırmakta olan özellik ise tam olarak kırılmalardan sonrasında ortaya çıkan keskinliği hiçbir biçimde bulunmayan ve küçük parçalara ayrılmasından ileri gelmektedir.

Temperli Cam Nereden Satın Alınır?
Temperli cam satın almak pek çok açıdan işinize yarayacak olan bir durum olacaktır. İşime nasıl yarayacak diye soracak olursanız da bu durumun cevabı ise aslında çok basittir.
Temperli  olarak adlandırılması gerçekleştirilen cam çeşidi dünya üzerine bulunan en dayanıklı cam çeşididir ve insanların sağlığını da hiçbir biçimde tehdit etmemesi ile bilinmektedir.
Önceliğimiz insan sağlığı olarak aldığımız zaman da temperli camı nereden satın aldığımıza da çok dikkat etmemiz gerekecektir.
Temperli cam bu işin ustası olan kimselerden satın alınmalı ve her şartta ve koşulda test edilmiş olmalıdır.

Tepmerli Cam Üretimi Nasıl Gerçekleştirilir?
Temperli olarak adlandırılması yapılan cam çeşidinin üretim esnasında temperleme işlemi, camımızın gerekli olan dereceye kadar çıkması ile birlikte ( altı yüz derece ila altı yüz elli derece arası) ani bir biçimde soğuk hava vererek bu camımızın soğutulması ile yapılmaktadır.
Bununla birlikte ani soğuk hava dalgası ile karşılaşmış olan camımız, daha öncesinde yüksek bir ısıya sahip olmasından ötürü hızlı bir biçimde sertleşecektir. Dış kısmından başlamak suretiyle iç kısımlara doğru burada bir basıncın oluşması durumu da meydana gelebilir. Söz konusu bu basınç ise cama dair ne kimyasal yapı, ne renk ne de hacim hiçbir şeyi değiştirmez.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button