Füme Cam

unnamed

Füme Cam

Güneş gezegenimizin hayat ve enerji kaynağı… Bundan dolayı aynı zamanda da gezegenimizdeki iklim şartlarının da en önemli sebebi… Ülkemiz dünya üzerinde bulunduğu konumdan dolayı dört mevsimi de yaşayan şanslı birkaç ülkeden biri. Ancak bunun getirdiği birtakım zorluklar da mevcut.

Kış ayları hariç, özellikle yaz ayların ülkemize çok dik gelen güneş, sıcaklığın birçok bölgede dayanılmaz derecede yükselmesine sebep olmaktadır. Kapalı mekanlar bile, ferah bir ortam oluşturmak amacıyla kullanılan pencereler sebebiyle güneş tarafından birer fırına dönüştürülebilmektedir.

Füme Cam; Mimaride Yeni Trend

Bunu engellemek için farklı yöntemler kullanılmaktadır ancak en çok tercih edileni normal camlar yerine renkli camların kullanılmasıdır.

Cam kullanımı özellikle yeni mimari akımlarda gittikçe artmaktır. Özellikle maliyetten ziyade işlevselliğin ön plana çıktığı projelerde… Bunun en önemli sebebi camların duvar olarak kullanılabilen diğer malzemelerden daha hafif olması ve yapılara şıklık ve kimlik kazandırmasıdır.

Bunun yanında normal yapılarda da renkli cam kullanımı gittikçe artmaktadır. Özellikle cam ile kapatılan balkonlarda kullanılan 8mm füme cam rengi ile içeride oturanlara büyük rahatlık ve konfor sunmaktadır.

Füme Camı Farklı Kılan Detaylar

Füme cam, renksiz camlara göre avantajlarından bazıları şunlardır;

  • Güneş ışığının önemli bir kısmını engelledikleri için mekânın ısısının kontrolü kolaylaşır.
  • Aydınlık seviyesinin de lambalar yoluyla daha etkin bir biçimde gerçekleştirilebilmesini sağlar.
  • Monitör, televizyon gibi ekranlarda yansımaların oluşmasının büyük ölçüde engeller.
  • Bina veya odaların içinin dışarıdan görülmesini engeller, mahremiyeti arttırır.
  • Uygun şekilde düzenlenmişse, açılarak içeriye dışarıdan taze hava gelmesi sağlanabilir.
  • Maskelenen güneş ışığı miktarı sayesinde insan gözünü rahatlatır.

Füme cam, aynı zamanda diğer cam renklerine göre daha şık bir görüntü ve daha az karşı yansıma yapar. Bundan dolayı hem göze hoş görünen bir yapısı vardır, hem de özellikle ana yollara yakın, büyük binalarda geniş ölçekli kullanılmaya da trafik güvenliği açısından da daha uygundur.

Bizlerde müşterilerimize en yüksek kalitede ürettiğimiz ve darbelere karşı dayanıklı füme rengi camları farklı ihtiyaçları için tavsiye ediyoruz. Alüminyum doğramalarla, balkon kapatma sistemlerinde bina dışlarında veya bölgesel olarak kullanılabilen ürünlerimizi sağlığa zararlı hiçbir madde içermez ve kırılma anında yaralanmaları engelleyecek şekilde ufalanmaktadırlar.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button