Füme Cam Özellikleri

lamine temper cam sistemler 1 440

Füme Cam Özellikleri

Duman grisi de denilen ve grinin bir tonu olan füme, mat olmasıyla dikkat çeken ve kullanıldığı zemin ve malzemenin cinsi fark etmeksizin çok az parlayan bir renktir. Aynı zamanda birçok insan tarafından da şık bir renk olarak nitelendirilen renk, farklı alanlarda birçok yerde ve malzemede kullanılmaktadır.

Bu alanlardan biri de camdır. Füme cam özellikleri bakımından, fiziksel ve kimyasal olarak, üretim tekniğine göre farklılıklar gösterebilse de genel kullanım özellikleri açısından aynıdır. Füme cam özellikleri açısından insanlar üzerinde yarattığı etki ile ayrılır. En önemli etki, siyaha yakın bir renk olan fümenin her türlü ışığı soğurma ve engelleme özelliğidir.

Füme Camı Diğer Renklerden Ayıran Noktalar

Bu özelliği ile öne çıkan füme cam aşağıdaki konularda diğer renklere göre avantaj sağlar;

  • Diğer renklerle renklendirilmiş camların aksine, füme rengi kullanıldığı mekânda renk değişimine sebep olmaz. Sadece biraz daha karanlık bir his verir o kadar. Füme camla kaplanmış veya aydınlatmanın füme camın arkasından gelen ortamlarda yapılan fotoğraf veya video çekimlerinde renk düzeltme işlemleri yapılmasına gerek kalmaz.
  • Dışarıdan gelen ışığı soğuran cam, dışarıdan içerinin gözükmesini engeller. Ancak içeriden dışarısı rahatlıkla görülebilir. Füme cam özellikleri ile mahremiyet konusunda avantaj sağlar. Perde kullanılmasına ihtiyaç duyulmaz.
  • Işı emen cam aynı zamanda ortamın ısınmasını da engeller ve özellikle yaz aylarında klimaya bağlı elektrik faturalarının hafiflemesine yardımcı olur.
  • Fümenin tok ve şık görünüşü, kullanılan binanın veya nesnenin de daha şık ve albenili durmasını sağlar.
  • Kolay temizlenir.
  • Ucuzdur ve hafiftir. Bir kırılma veya çatlama durumunda değiştirilmesi çok kolay ve masrafsızdır.

Farklı Alanlarda Kullanılmak İçin En Uygun Renk

Füme cam özellikleri arasında yer alan mahremiyeti arttıran etmenler sayesinde, dış mekanlar kadar, iç mekanlarda da çalışma ve kişisel temizlik ortamlarında da yoğun olarak kullanılmaktadır.

Dış cephe, alüminyum doğrama ve farklı uygulamalar için farklı kenar kesimleri ve tasarımlara göre farklı kalınlıkların gerektiği durumlara göre üretim yapabiliyoruz. Müşterilerimize istedikleri ebatlarda ve farklı kalınlık ve kenar kesimleriyle istedikleri miktarda füme cam tedariği için modern makinelerimizin yer aldığı son teknoloji tesislerimizde üretim gerçekleştiriyoruz.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button