Füme Cam Nedir?

fume camlar

Füme cam genellikle balkonlarda kullanılan siyah renge sahip bir camdır. Bu camlar dışardan içeriyi göstermediğinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Şeffaf cam içeriyi gösteren bir cam olması nedeni ile yerini fümeye bırakmıştır. Bu camlar genellikle içerisinin görünmesini istemeyen ve evinin balkonunda rahat bir şekilde hareket etmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aşırı sıcak havalarda güneş ışığını kırarak balkonun zararlı ve sıcak ışınlardan uzak kalması sağlanmaktadır. Firmamız tarafından her balkona uygun füme camı kaplaması uygulanmaktadır. Böylece evinizin balkonunu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Her füme aynı kaliteye sahip değildir. Kalitesiz füme kullanılarak yapılan cam balkonlar güneş ışığının zararlı etkilerinden insanları koruyamamaktadır. Bu nedenle füme kullanılarak cam balkon yaptırmak isteyen kişiler bu konuda iyi araştırma yapmalıdır.
Füme cam uygulaması ile yapılan balkonlar yazın serin kışın ise sıcak kalmaktadır. Uygulandığı alanda herhangi bir karanlık ortam yaratmamaktadır. Yalıtım konusunda son derece başarılı bir malzemedir. Bu faydası nedeni ile ekonomik anlamda kazanç sağlamaktadır. Bu uygulamaların temizlenmesi işlemi de oldukça basittir. Herhangi bir kalıcı leke ya da iz oluşumu yaşanmamaktadır. Bu camlar uygulanırken genel olarak katlanır bir paravan şeklinde monte edilmektedir. Burada amaç camın kolay bir şekilde temizlenmesidir. Ayrıca dilediğiniz an camı açma veya kapama şansına sahip olmanız sağlanmaktadır. Bu camlar pek çok alanda kullanıma uygundur.

 

Füme Cam Nerelerde Kullanılmaktadır?

Füme cam günümüzde en çok yaygın olarak balkonlarda kullanılmaktadır. Çünkü balkonda uygulanmış olan füme hem görüntü açısından son derece estetik durmakta hem de konforlu bir kullanım imkânı sunmaktadır. Füme genellikle rüzgarlık yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca binaların tavan ve çatılarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü içerisinde bulunan maddeler nedeni ile izolasyon konusunda son derece başarılıdır. Sıcak ve soğuğu iç ortama yansıtmamaktadır. Banka şubelerinde görüntüyü yansıtmadığından dolayı ve güvenlik amacıyla sıklıkla uygulanmaktadır. Psikiyatri merkezlerinde hastanın ve doktorun gizliliği ve güvenliğini sağlamak amacıyla uygulanmasına yer verilmektedir.
Füme cam ayrıca evlerde yer alan vitrinlerde de sıkça uygulanmaktadır. Tasarım açısından şık bir duruşa sahip olması nedeni ile genelde kullanılmaktadır. Müzelerde de füme sık sık kullanılmaktadır. Çünkü tarihi eserler iklim değişikliğine bağlı olarak bozulmaya uğrayabilmektedir. Bu durumun engellenmesi ve müzenin serin kalması için camlarında füme malzeme uygulanabilmektedir. Füme kullanımı hastanelerde de sıklıkla görülmektedir. Özellikle yatan hastaların güneş ışığından rahatsız olmaması ve hastanenin enerji tüketiminden fayda sağlaması amacıyla uygulanmaktadır. Yollarda bulunan alt veya üst geçitlerde füme malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle üst geçitlerde yazın yoğun güneş ışığına maruz kalarak geçit kullanmak son derece zordur. Fakat füme uygulaması sayesinde güneşten korunarak geçitlerden faydalanılabilmektedir.
Füme cam eğitim kurumları ve okullarda da sıkça uygulanmaktadır. Özellikle insan nüfusunun kalabalık olduğu yerlere konumlandırılmış bu merkezler yüksek ses ve kalabalık görüntülere sahne olmaktadır. Bu durum öğrencilerin dikkatini dağıtmaktadır. Bu görüntünün engellenmesi ve bu gibi sorunların yaşanmaması için camlara füme uygulanmaktadır. Spor salonları ve yüzme havuzlarında iç mekânın görünmesini engellemek amacıyla camlar fümeden yapılmaktadır. Askeri kurumlar, önemli devlet daireleri, polis merkezleri, valilikler, lojmanlar, MİT binaları ve bakanlıklarda da sıklıkla füme camlarından faydalanılmaktadır. Burada uygulanma amacı görüntü alınmasını engellemek ve güvenliği sağlamaktır. Büyük plazalarda ve şirketlerde füme uygulanmaktadır. Sağlamış olduğu faydalar nedeni ile kullanım alanları her geçen gün gelişmekte ve değişmektedir. Renkli camın yerini çoktan almaya başlamıştır. Firmamız tarafından dilediğiniz her cam alana uygun füme kaplama işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.

fume camlar
fume camlar

Füme Cam Uygulamak İsteyen Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Füme cam uygulamak isteyen işletmeler alanında başarılı şirketlerden yardım almalıdır. Çünkü füme uygulaması son derece özen isteyen bir iştir. Uygulanacağı alandaki yerin ölçüleri doğru şekilde alınmalıdır. Aksi halde uygulandığı alanda tam kapanma sağlamayabilir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen tüm ölçüm işlemleri hata payı en az şekilde gerçekleştirilmektedir. Füme uygulaması esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur malzemenin kalitesidir. Kalitesiz malzemeler kısa süre içerisinde deformasyona uğramaktadır. Firmamız tarafından satışı yapılan füme en kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur. Yüksek bir iç mekân kapatıcılığa sahiptir. Füme uygulamaları hakkında detaylı bir bilgi için firmamıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button