Füme Cam Fiyatlarının Belirlenmesinde Etkili Olan Etmenler

fume renk cam balkon

Füme Cam Fiyatlarının Belirlenmesinde Etkili Olan Etmenler

Daha çok balkon kapatmak için yapılan sistemler, alüminyum doğrama pencere sistemleri ve dış cephe sistemlerinde tercih edilen füme camlar, iç mekân kullanımlarıyla da dikkat çekmektedir. Mimarlar tarafından binaların hem içlerinde hem dışlarında birçok farklı şekilde kullanılan füme camlar, farklı alanlarda da kendilerine kullanım alanı bulmaktadırlar. Füme camların yoğun kullanımını altında yatan en önemli etmen esnek üretime izin vermesi füme cam fiyatları ile diğer cam fiyatları arasında çok fazla fark olmamasıdır.

Kullanıldığı mekanlarda gözleri rahatsız eden bir renk değişimine yol açmayan füme camlar, özellikle yaz aylarında ortamı serin tutmaya yardımcı olduğundan dolayı da diğer renklere göre daha fazla tercih edilmektedir.

Füme Cam Fiyatlarını Belirleyen Ana Etmenler

Ancak genel olarak füme cam fiyatları belirlenirken aşağıdaki etmenlere dikkate alınır;

  • Kullanılacak toplam cam miktarı,
  • Kullanılacak cam sayısı,
  • İstenilen cam kalınlığı,
  • Kenarlarının kesim veya kaplama şekli,
  • Kaplama yapılacak ise, kullanılacak kaplamanın türü ve uzunluğu,
  • Cama / camlara temper veya bombe işlemi yapılıp yapılmayacağı hesaplanır.

Camın kendisi hacim olarak, yükseklik x boy x en formülüyle hesaplanırken, kaplamalar için en x boy formülü kullanılır. Temper ve bombe işlemlerinin maliyetleri bunlar üzerine eklenir.

Füme Cam Fiyatlarını Belirleyen İkincil Etmenler

Bunun yanında ödeme koşulları ve biçimi, sevkiyat tarih ve biçimleri ve uzun vadeli projelere göre farklı fiyatlar belirlenmesi de füme cam fiyatları konuşulurken müzakere edilebilmektedir. Füme cam fiyatları talebin çok arttığı dönemlerde arzın talebe yetişememesi dolayısıyla da yükseliş gösterebilmektedir. Bunun yanında ekonomide yaşanan genel dalgalanmalarda farklı girdilerin fiyatlarını değiştirdiği için maliyetlerde ve fiyatlarda oynamalara sebep olabilmektedir. Özellikle dövizle satışı yapılan veya yurtdışından temin edilen malzemelerin fiyatları bu açıdan daha esnek olabilmektedir.

Biz müşterilerimize istedikleri kalınlıkta ve ölçülerde füme cam tedariğini hızlı ve kalitesiz olarak gerçekleştirebiliyoruz. Tamamen bilgisayar destekli, son teknolojiye sahip modern üretim tesislerimizde, tecrübeli ve eğitimli personellerimizle birlikte, her türlü proje ve kullanıma uygun camların üretimi konusunda siparişlere açığız. Müşterilerimize daha düşük fiyatlardan ve ekstra indirimlerden faydalanmaları için uzun vadeli sözleşmeler yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button