Füme Cam

isicam

Füme Cam

Ev, işyeri ve balkonlar gün içerisinde çok fazla ışık ve güneş alıyorsa bunu önlemek mümkündür. Ev, işyeri ve balkonların ışık ve güneş alma durumu önlenebildiği gibi kontrol altına alınabilir. Kullanılan özel camlarla ışığı ve güneşi önlemek artık daha kolay bir hale gelmiştir. Genel olarak yüksek katlı yapıların ön cephelerinde boydan olarak cam kullanılmaktadır.

Yapıya daha estetik bir görünüm kazandırmak için tercih edilen bu camlar manzarayı izlemek için iyi bir tercihtir. Fakat yapıların ön cephelerinde kullanılan camlar gün içinde fazla ışık ve güneş aldığı için insanlar rahatsız olabilir. Işığı ve güneşi önlemek için perde kullanmak doğru bir tercih değildir. Perde aynı zamanda manzarayı da kapatacaktır. Manzaranın kapanmaması, içeriye giren ışığın ve güneşin kontrol edilmesi için füme cam kullanılmaktadır.

Cam Çeşitleri Nelerdir?

Ev, işyeri ve balkon kaplamalarında kullanılan camlar özel olarak geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Camlar 5 farklı renk seçeneğine sahiptir. Bunlar;

Bronz cam da ev, işyeri ve balkon kaplamalarında tercih edilen bir diğer renktir. Kaplama için geliştirilen camlar aynı zamanda renkli cam olarak adlandırılır. Camda kullanılan renk ise camın modelini belirlemektedir. Füme cam kullanımı oldukça yaygındır. Bunun nedeni ise cam renginin koyu olmasından dolayı dışarıdan gelen ışığı ve güneşi önlemesidir. Aynı zamanda füme camlarda dışarıdan bakıldığında bina içini görmek zordur. Fakat içeriden bakıldığında dışarısı çok rahat bir şekilde görülür.

Füme Cam Özellikleri

Füme camlar sadece balkon kapatmak için kullanılmaz. Aynı zamanda ev ve işyerlerinde de kullanılmaktadır. Camın genel özelliği:

  • 8 mm ve 10 mm kalınlıkta üretilir.
  • Koyu renk olduğu için dışarıdan içerinin görülmesini en düşük seviyeye indirir.
  • Basınç ve darbeye karşı dayanıklıdır.

8 mm füme cam üretimiyle birlikte 10 mm cam üretimi yapılmaktadır. Cam, basınç ve darbeye karşı dayanıklıdır. Basınçtan ve darbeden etkilenme oranı ise minimum seviyededir. Uzun kullanım ömrüne sahip olan füme camlara bronz camlar da eşlik etmektedir. Genellikle 8 mm bronz cam kullanılsa da 10 mm kalınlıkta kullanım imkanı da bulunmaktadır.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button