En İyi Füme Cam

fume renk cam balkon

     

                Eğer sizin sahip olduğunuz balkonunuz, eviniz ya da iş yeriniz sizi rahatsız edebilecek bir düzey içerisinde ışık ya da güneş almakta ise kullanacağınız camın çeşidi sayesinde bu duruma bir önlem alma şansına sahip olduğunuzu bilmenizi isterim. Genel olarak yüksek olan binaların ön cephe kısımları yere kadar süren cam ile kaplanmaktadır. Böylelikle de manzaradan yararlanılabilmesi adına olanaklar da artış gösterir. Ancak bu mekanların tamamıyla cam olması da güneşli günler geldiğinde rahatsızlık yaratarak manzaranızı perdeler ile kapatmanıza neden olacaktır. Böyle durumların söz konusu olması ile beraber renkli olan camlardan faydalanmanız ise bu durumun önüne geçmenize yardımcı olur.

Füme Cam İşe Yarar Mı?

Balkon kaplaması konusunda en fazla kullanılmakta olan cam çeşidi ise Füme camdır. Bununla birlikte bu cam çeşidi, adını renginden alan bir cam çeşididir. Aynı zamanda balkon kaplaması konusunda çoğunluk olarak beş renk kullanılmakta ve kullanılan bu renkler de şeffaf, mavi, füme, yeşil ve bronz renklerden oluşmaktadır. Bu noktada bu renklerin arasında en sık biçimde tercih edileni ise füme cam olarak bilinmektedir. Zira füme cam rengi geniş olan mekanlar içerisinde güneşi ve yoğun ışığı engelleme konusunda en fazla başarı göstermekte olan cam rengi olarak bilinmektedir. Ayrıca 8 mm füme cam sayesinde siz de manzaralarınızı perde ile kapatmaktansa ışığı böyle bir cam kullanarak engelleme şansına sahip olabileceksiniz.

8 MM Füme Cam

Füme rengi canım ışık konusunda ne kadar etkili olduğunu anlatmıştık. Bununla beraber siz bu cam sayesinde dışarıyı rahat bir biçimde görebilirken, dışarıdan sizin görünmeniz ise çok mümkün olmayacaktır. Balkon kapatma konusunda sık bir biçimde kullanılmakta olan bu füme camların genel olarak sekiz mm ya da on mm olacak biçimde kalınlığa sahip olan ayarları tercih edilmektedir.  Bu cam çeşitleri oldukça sağlam temperli camlar olması ile birlikte uzun vadeli olarak kullanımlarınız adına da çok ideal cam çeşidi olarak söylenmesi de kesinlikle yanlış olmayacaktır. Bu camın kullanımı ile birlikte basınç ve darbelerden de minimum ölçüde etkileneceksiniz.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button