BURSA TEMPERLİ CAM NE İŞE YARAR?

 

                Temperli cam ismi ile de bilinmekte olan söz konusu bu cam türü aslında kırılma konusu söz konusu olduğunda gerçek manada dayanıklılığa sahip olan ve aynı zamanda insan sağlığı üzerinde de hiçbir şekilde tehdit oluşturmaması ile de bilinen bir unsuru bünyesinde barındırmaması ile de bilinen bir cam türüdür. Bu noktada aynı zaman dahilinde yüksek bir derece dahilinde ısıl işlem görmüş olan bu cam çeşidi daha sonrasında bir anda hava verilmesi ile birlikte soğutularak bu kadar sert bir madde haline getirilmesi sağlanmış olan bir cam çeşididir ve daha önce de belirtmiş olduğum gibi insan sağlığı üzerinde hiçbir şekilde olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

Neden Temperli Cam Tercih Edilmeli?

Temperli olarak adlandırılmakta olan cam türünün neden tercih edilmesi ile alakalı olarak sorular insanların kafasına düştüğü zaman bu noktada insanların dikkat etmekte oldukları en net olay ise tam anlamıyla bu cam türünün gerçekten çok sağlam ve gerçekten çok dayanıklı olan bir cam türü olması ile alakadar olan bir durumdur. Sahip olduğu söz konusu bu özelliğinden ötürü de insanların dilinde kırılmaz cam ya da güvenilir cam isimleri ile birlikte takılmış durumda yer almaktadır. aynı zamanda bu cam çeşidini diğer cam çeşitlerinden ayırmakta olan en kritik özelliği ise kırılması gibi durumlarda asla kesici olmayan çok küçük parçalara ayrılmasından ötürü olmaktadır. Bu özelliği sayesinde güvenliğe önem veren insanların da ilk tercihi konumunda bulunmaktadır.

Temperli Camın Üretim Aşaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Temperli cam adı ile de tanınmakta olan bu cam türünün üretimi aşamasında temperleme işlemleri cam maddesinin gerekli olarak görülen derece dahiline yükselmesi ile beraber daha sonraki zamanlarda da bir anda soğuk havanın üzerlerine verilerek soğutulması durumu ile gerçekleştirilmekte olan bir eylem olarak bilinmektedir. Bununla beraber çok ama çok ani bir biçimde bu sıcak camın üzerine verilmekte olan  soğuk hava dalgasından ötürü bu camın yüzeyi sertleşerek temperli cam haline gelir ve büyük bir oranda güvenilir olarak bilinir.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button