Bronz Reflekte Cam

Bronz Reflekte Cam

Cam, hayatımıza girdiği yıllardan beri insanların hayatını en fazla kolaylaştıran malzemelerden biri olmuştur. Geçmişte sadece pencerelerde kullanılan cam, zaman içerisinde günümüzdeki mutfak ve süs eşyalarının üretiminde de kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde cam mimari dışında, elektrik elektronik, mobilya ve çeşitli ev eşyalarının da üretiminde ve yapımında kullanılmaktadır. Ancak hayatımıza en büyük etkiyi mimarı alanında kullanımıyla yaratmaktadır.

Cam hamur halindeyken içine katılan çeşitli metal ve diğer maddelerle camın yapısı ve rengi değiştirilebilmektedir. Zaman içerisinde çok ilerleyen cam üretim teknikleri neticesinde günümüzde ısı yalıtımı sağlayan, kırılmayan ve elektronik sinyalleri engelleyebilen cam çeşitlerinin üretimi mümkün hale gelmiştir. Bronz reflekte cam bunlardan biridir.

Reflekte Camın İnsan Hayatına Etkisi

İnşaat teknikleri ve mimaride yaşanan gelişmelerle beraber, bina tasarımlarında da önemli değişimler yaşanmakta. Bugünün apartmanlarından çok da büyük olmayan ilk gökdelenlerinin ardından, alışveriş merkezlerinden iş merkezlerine, kongre salonlarından konser salonlarına birçok yapının görünümü ve işleyişi son yıllarda hızlı bir değişim içine girdi.

Globalleşen ekonomiyle birlikte ofislerde daha fazla vakit geçiriliyor olması, bu binaların da daha ekonomik, ergonomik ve güvenli olmalarını gerektirmiş, reflekte cam kullanımı da bunun sağlanması için tercih edilen çözümlerden biri olmuştur. Reflekte cam kullanımının özellikle yüksek binalarda birçok avantajı vardır;

  • Binanın daha ince sütunlarla yapılmasına müsaade eder. Bu da daha az malzeme, daha az işçilik masrafı demektir.
  • Şık ve güzel bir görüntü sunar. Reflekte camlar, gökyüzünü bir ayna gibi yansıtarak binanın gökyüzünün bir parçasıymış hissi yaratılmasını sağlar.
  • Daha ekonomiktir. Camlar m2 olarak betondan daha yüksek maliyete sahip gibi gözükse de, dış kaplamanın reflekte cam ile yapılması, diğer işlemlerden çok daha hızlı ve güvenli gerçekleştirilen bir işlemdir. Hem işçilik hem de ikincil maliyetlerden tasarruf sağlar, binanın daha hızlı bitirilmesini sağlar.

Mimari ve Dekorasyonda Bronz Reflekte Cam Farkı

Farklı renklerin uygulanabildiği reflekte camlarda renkler, kullanılacak bölgeye göre seçilmektedir. Bronz reflekte cam çeşitleri genellikle binalarda iç ve dış dekorasyonu dikkat çekici ve şık bir görünüme kavuşturmak için tercih edilmektedir. Bronz reflekte cam, diğer renklerden daha tok bir tona sahip olduğu için içini göstermeme konusunda daha başarılıdır. Bu özelliği sebebiyle iç mekân dekorasyonunda da bolca tercih edilmesinin yanında mahremiyetin önemli olduğu duş kabinlerinin de yapımında tercih edilmektedir.

Müşterilerimize bombeli veya plaka haline, istedikleri ebatlarda bronz reflekte cam üretimi gerçekleştirmekte ve teslimatını gerçekleştirmekteyiz. İster mimari ister ev eşyası ister elektronik cihazlar için olsun, müşterilerimizin her türlü bronz reflekte cam ihtiyaçlarını hatasız bir biçimde karşılamaktayız.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button