Bronz Cam Özellikleri ve Diğer Renklerle Farklılıkları

Bronz Cam Özellikleri ve Diğer Renklerle Farklılıkları

Genellikle iç mekân dekorasyonunda tercih edilen bronz rengi camlar, bulundukları mekâna enerji katmalarıyla dikkat çekmektedirler. Kullanılan şirketin temasına göre daha çok bankalar ve yemek zincirlerinde görünen bronz camlar, şirket ofislerinde ve evlerde, balkon kapatma sistemlerinde de tercih edilmektedir.

Camlarda Kullanılan ve İnsanları En Fazla Etkileyen Cam Rengi; Bronz

Bronz cam özellikleri bakımından, fiziki ve kimyasal olarak diğer camlardan farklı olmasa da sarı rengin verdiği neşe ve enerji ile mekandaki insanların ruh hallerinde pozitif etki yaratır. Altın ve balı andıran rengi ile bronz özellikle gıda sektöründe açlığı tetikleyen bir renk olarak kabul görmüştür. Bronz cam özellikleri arasında yer alan ve insanların farklı renklere verdiği farklı tepkiler üzerine yapılan araştırmayla ortaya çıkan detay, bronz camın balkon sistemleri kadar işletmelerde de kullanılmasına yol açmıştır.

Bronz Camı Diğer Camlardan Ayıran Diğer Detaylar

Bronz cam özellikleri bakımından diğer renkli camlardan aşağıdaki şekilde ayrılır;

  • Açık bir renk olduğu için iç mekanlarda, özellikle dekorasyon amacıyla kullanılmaya daha uygundur. İçinde kullanılan mekânın olduğundan daha aydınlık olduğu yanılsaması yaratır.
  • Dış cephede kullanıldığı zaman dışarıdan gelen güneş ışınlarının önemli bir kısmını soğurur. Güneşten gelen ısınında dışarıda kalmasına yardımcı olur.
  • Dışarıdan içeriyi görmeyi zorlaştırır. Bu sayede mahremiyet sağlanması istenilen iç ortamlarda kullanılmaya diğer renklerden daha uygundur. Gündüz vakti perde kullanılmasına gerek kalmaz ancak hava karardıktan sonra mekân kullanılmaya devam edilecek ise tavsiye edilir.
  • Koyu renk ortamlarda kontrast yaratarak tarz oluşturulmasına yardımcı olurken, açık renk mekanlarda da kullanım için uygundur.
  • Uygulaması kolay ve hızlıdır.
  • Kolay temizlenir.
  • Bir olumsuzluk durumunda zarar gören cam kısa sürede cüzi bir masrafla değiştirilebilir.

Bronz cam özellikleri arasında yer alan insan psikolojisi ile etmenler, birçok işletmenin bu ürüne yönelmesine yol açmaktadır. Biz de bu doğrultuda müşterilerimize farklı kalınlık ve ölçülerde bronz cam üretimi konusunda en hızlı ve kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Bilgisayarlı otomasyonla çalışan modern tesisimizde eğitimli ve tecrübeli çalışanlarımızla her ölçüde cam kesimini gerçekleştiriyor ve müşterilerimize sevkiyatını gerçekleştirebiliyoruz. Ölçüler ve fiyatlar için bizimle telefon veya e-posta üzerinden iletişime geçebilir, en güncel bilgileri müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button