Bronz Cam Nerelerde Kullanılır?

Bronz Cam

Cam silis kumu, soda, kalker, alüminyum, manyezi gibi oksitlerin başka oksitlerle karıştırılarak oluşturulan karışımın önce eritilip sonra da soğutulmasıyla elde edilen sert ve kırılgan bir maddedir. Saydam renkte olan bu madde zamanla işlenerek ve yapılacağı eşyaya bağlı olarak bu camlara çeşitli renklendirmeler ve desenler yapılmaktadır. Cama estetik kazandıran en önemli unsur şüphesiz ki rengidir. Her geçen gün değişen estetik algısı sebebiyle düz ve renksiz camlar yerine renkli camlar tercih edilmeye başlanmıştır. Firmamız tarafından üretilen birçok renkli cam çeşidi bulunuyor. Firmamızın ürettiği renkli camlardan biri de bronz renge sahip olan bronz camdır. Bronz renk insanların daha hızlı hareket etmesini sağlayarak insanlara enerji vermesiyle bilinir. Bronz rengin insanlara pozitif enerji verdiği ve mutluluk sağladığı da bilinmektedir. Estetik ve şık bir görünüme sahip olan bronz cam birçok alanda kolaylıkla kullanılmaktadır. Dışarıdan içerisinin görünmesini engelleyen bronz camlar perdesiz kullanılabilme özelliğiyle kullanıcılara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde ofislerde, büyük iş merkezlerinde ve balkonlarda en çok tercih edilen cam olmasını sağlar. Görkemli ve sağlam yapıda olan bu camlar dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle birçok alanda kullanılabilmektedir. Bazı kullanım alanları ise evler, kafeteryalar, oteller, banyo duşa kabin imalatı, ofis girişleri, bina girişleri gibi birçok alanda kullanılır. Ayrıca bronz camlar reflekte edilerek küçük ev eşyaları olarak da kullanılabilmektedir. Örneğin; kapaklı dolap, vazo, sehpa ve ayna gibi eşyalar yapılarak da kullanılması mümkündür. Bronz cam genellikle balkon yapımlarında en çok tercih edilen camlardandır. Bunun en önemli sebebi ise bu camın dışarıdan bakıldığında modern bir görüntüsü olmasıdır. Özel tasarıma gerek duyulmadan kullanılabilen bronz camları evinizde, balkonunuzda veya ofisinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kurulumları oldukça basit olan bu camlar kişiyi rahat ettirmek ve hoş bir dekorasyon sağlamak açısından ideal olmaktadır. Firmamız tarafından bronz cam ve cam montajı işleri kısa sürede istenilen kalitede yapılmaktadır.

Bronz Camın Avantajları

Bronz cam istenilen renkte, temperli veya reflekte cam olarak kullanılmaya uygundur.
Reflekte bronz camlar ayna etkisi yaratarak şık ve zengin bir görünüm yaratır.
Bronz camın birçok türü de bulunaktadır. Yani seçenek şansınız çoktur. Bunlardan bazıları ise; altın bronz cam, temperli, lamine, yalıtımlı gibi özel türleri mevcuttur.
Bronz camlar güneş ışınlarının içeriye girmesini %60 oranda engelleyerek içerisinin yaz aylarında serin kalmasına yardımcı olur.
Güneş ışınlarını süzerek güneş ışığından daha fazla faydalanılmasına olanak sağlar.
Bronz camlar dışarıdan bakıldığında içerisinin görülmesini kısmi olarak engellemesiyle mahremiyetinizin korunmasını sağlar.
Bronz camda içeriden dışarıya bakışta aynı şeffaf camdaki gibi görüntü sağlanır. Yani manzaranızı engellemez.
Perde kullanımına ihtiyaç duyulmaz. Böylelikle böyle bir zahmete girmezsiniz.
Çok işlevsel olan bronz çamlar istenilen her alanda kullanılabilmektedir.
Sağlam ve etkili temel yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
Sağlam ve uzun ömürlü olması ekonomik olarak tasarruf etmenize yardımcı olur.
Bronz camlarda her türlü dekoratif desen kullanılabilir böylelikle evinize istediğiniz dekorasyonu sağlayabilirsiniz.
Ortamın ve yapıların dekorasyonu etkileyerek ortama estetik ve modern bir görünüm kazandırır.
Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlar.
Bronz cam aynı zamanda ısıya, ışığa ve sese karşı duyarlıdır.
Balkonda kullanıyorsanız kış aylarında yaşanan yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlere karşı balkonunuzu korur.
Balkonunuzun bu camla kapalı olması çocuğunuzu ve evcil hayvanlarınızın güvende olmasını sağlar.
Balkonda kullanılan bronz camların katlanılabilir olması yerden tasarruf etmenizi sağlayarak size daha fazla kullanılabilir alan sağlayacaktır.

Bronz Cam
Bronz Cam

Bronz Cam temizliği Nasıl olmalıdır?

Eğer bronz cam kullandığınız alan balkonunuz ise temizlemeye iç kısımlardan başlanmalıdır. Islak bir bez yardımıyla ilk cam panelinin iç kısmı temizlenmelidir. Silinen panel daha sonra kuru bir bezle iyice kurulanmadır. Ancak yün bırakan bezlerle yapılmaması gerekmektedir. Çok sert bir şekilde bastırmadan diğer paneller de silinerek kurulanmalıdır. İç panel silme işlemi tamamlandıktan sonra cam paneller açılarak dış kısımlar da aynı şekilde temizlenir. Bronz camlar temizlenirken kesinlikle panellere tutunarak temizleme yapılmaması gerekir. Tüm temizleme işlemi bu kadardır. Fakat bronz camlarda temizlik yaparken yoğun kimyasal içeren maddelerin kullanılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bu yoğun kimyasallar zaman içinde cam rengini açarak camınızda bozma yapabilir. Doğal içeriğe sahip temizleyiciler kullanarak temizleme yapmanız önerilir.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button