8 MM Füme Temperli Cam

lamine temper cam sistemler 1 440

8 MM FÜME TEMPERLİ CAM

                Bulunduğunuz ortam sizi rahatsız edecek bir derecede ışık alıyor ise ve siz de bu duruma gerçek bir çözüm arıyor iseniz aslında aradığınız çözüm çok basit bir noktada yer almaktadır. örnek vermek gerekir ise sık bir biçimde cam balkonlarda kullanıldığını iyi bildiğimiz bir cam çeşidi olarak kendisini göstermekte olan 8 mm füme temperli cam sayesinde ışığın sizi rahatsız edici olan kısmından arınmanız çok kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte bu cam çeşidi sayesinde evinizin içerisinden siz, dışarıyı ve manzarayı çok rahat bir biçimde seyredebilirken dışarıdan gelen rahatsız edici ışıklar ve bakışlar da tamamıyla yok olabilecektir.

Füme Cam Nedir?

Füme cama ismini veren şey aslında bu cam çeşidinin rengidir ve bu cam çeşidi genel olarak cam balkon tercihlerinde sık bir biçimde kullanılmaktadır. Bununla birlikte bu kullanımın bir sonucu olarak söylememiz mümkün ki dışarıdan sizi rahatsız edebilecek olan ölçüde hiçbir ışık içeriye giremeyecek ve görüş mesafesi çok kısa bulunan komşularınızın içeriyi görmesi de imkansız hale gelecektir. Siz de balkonunuzun ortamında rahat bir biçimde eğlenceli vakit geçirme amacında olan insanların arasında yer alıyorsanız bunun için yapmanız gerekli olan tek şey kesinlikle bir 8 mm füme cama sahip olarak kendinizi dış dünyanın sizi ve evinizi kötü etkileyecek olan etkilerinden korumak olmalıdır.

Temperli Cam Nedir?

Temperli cam daha çok gerçek anlamda fazlasıyla dayanıklı olması ile de tanınmakta olan bir cam çeşidi olup aynı zamanda kendisini bu noktada iyi bir biçimde kanıtlamayı başarmıştır. Çok yüksek ısı seviyelerine çıkmasının ardından bir anda soğuk havanın verilmesi ile birlikte temperlenen bu cam bu temperleme işleminin öncesinde şeklini almakta ve temperleme esnasında ve sonrasında bu cama şekil vermek imkansız hale gelmektedir. Bununla birlikte temperli camın belki de diğer cam çeşitlerinden ayrılmasına olanak veren en büyük özelliği ise kesinlikle kırılma durumları meydana geldiği zamanlarda keskin olmayan ufak parçalara bölünmesi ile alakalı bir durum olarak karşımıza çıkacaktır.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button