8 MM Füme Cam

                8 MM FÜME CAM

                Balkonunuz, eviniz ya da çalışmakta olduğunuz iş yeriniz gerçek anlamda sizi rahatsız edebilecek bir düzey dahilinde ışık ya da güneş almakta ise burada kullanacağınız camın çeşidi sayesinde bu duruma karşı koymanız ve önlem almanız da çok kolay bir durum olacaktır. Genel olarak yüksek olan binaların ön cephe kısımları yukarıdan yere kadar cam ile kaplanmaktadır. Böylelikle de manzaradan yararlanılabilmesi adına olanaklar da artırılmış olur. Bununla birlikte bu mekanların tamamen camlı bir biçimde bulunması da güneşli olan günler dahilinde rahatsızlık yaşanmasını ve harika olan manzaraların perde ile kapatılmasını gerektirecektir. Böyle olan durumlar dahilinde renkli olan camlardan faydalanarak bu durumun önüne geçmeniz mümkün olabilecektir.

Füme Cam

Bu noktada söz konusu olan camlardna en fazla kullanılmakta olanı ise kesinlikle Füme Cam’dır. Bununla birlikte bu cam çeşidi adını da sahip olduğu renginden almaktadır. balkon kaplamaları konusunda sık bir biçimde kullanılmakta olan bu cam çeşidi balkon kaplama konusunda kullanılan beş renk çeşidi içerisinde sık bir biçimde tercih edildiğini bildiğimiz bir cam çeşidi olarak kendisini göstermektedir. Zira bu renk, geniş mekanlar dahilinde güneşi ve de yoğun ışığı engelleme konusunda en başarılı olarak bilinen renktir. Aynı zamanda koyu renkli olmasından ötürü de siz dışarıda olan biteni çok rahat bir biçimde görme imkanına sahipken dışarıdan sizin görünmeniz ise çok da mümkün olmayan bir durumdur. Bununla beraber balkon kapatma konusunda tercih edilmekte olan füme camların genel kalınlık ayarı ise 8 mm olarak bilinmektedir.

8 mm Füme Cam NE İşe Yarar?

Lüks olan rezidanslarda, yüksek plazalarda ve iş yerleri dahilinde genel olarak ön cephede küçük olan camların yerine füme renkli bu camların kullanıldığını biliyoruz. Böylelikle de çalışan kimseler kendilerini daha rahat ve çok daha ferah bir alanda çalışıyormuş gibi hissedeceklerdir. Aynı zaman dahilinde füme renkli olan camlar ışığı da filtreleyecek ve çalışanlar da hiçbir şekilde ışık konusundan ötürü bir rahatsızlık duymayacaklardır. Böyle mekanlar için oldukça şık bir tercihtir.

Yorum Yap

Gönder
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Call Now Button